Ģimenes ārstu konsultatīvais tālr. 66016001
Senioriem.lv

20. oktobris ir Pasaules Osteoporozes diena, ko vairākus gadus atzīmē arī Latvijā. Arī šogad Latvijas Osteoporozes pacientu un invalīdu asociācija atgādinās par trauslo kaulu slimību, aicinot pusmūža cilvēkus apmeklēt aktivitātes Vērmanes dārza teritorijā un LSIA "Aspazija" telpās.

 

20. oktobrī Vērmanes dārzā no plkst. 11:00 līdz plkst. 13:00 ikvienam būs iespēja uzzināt, kas ir osteoporoze. To pastāstīs aktīvākie LOPIA biedri, gan daloties savā pieredzē, gan aicinot ieskatīties jaunākajās „Osteo Ziņās". Tāpat būs iespēja iejusties tāda cilvēka sajūtās, ko osteoporoze jau saliekusi, iekāpjot speciāli veidotā saliekta cilvēka maketā jeb Kukažā.

 

Katram akcijas dalībniekam (pēc 50 gadu vecuma), kurš aizpildīs aptauju par osteoporozi, LOPIA lieldraugs A/S „Smiltenes Piens" ir sarūpējis Piena spēku. Osteoporozes pacientiem ļoti nozīmīgs ir kalcijs, tomēr ir nepieciešamas arī konkrētas vielas, lai kalcijs organismā uzsūktos. Izdzerot glāzi „Piena spēka", tiek nodrošināti 80% lizīna, kas ir būtiski cilvēkiem, kas uzturā nelieto vai lieto maz gaļas, zivis un pākšaugus. Lizīns palīdz organismā uzsūkties kalcijam. Piena spēku varēs nopelnīt arī gados jaunāki cilvēki, ja vien turpat, Vērmanes dārzā, būs gatavi uzrakstīt četrrindi par kaulu veselību.

 

Dienas turpinājumā interesenti aicināti uz diskusiju „Sarunas par un ap osteoporozi". Diskusiju vadīs un pieredzē dalīsies LOPIA vadītājas vietniece Aina Bajaruna. Paralēli diskusijai dalībniekiem būs iespēja veikt kaulu blīvuma pārbaudi ar PIXI aparātu. Osteoporozes dienas diskusijai lūgums pieteikties līdz 19. oktobrim, zvanot 80000018. Vietu skaits ir ierobežots.