Ģimenes ārstu konsultatīvais tālr. 66016001
Senioriem.lv

Akcija „Osteoporoze un astma” – bezmaksas kaulu blīvuma mērījumi Rīgā

 

2011. gada aprīlī Latvijas Osteoporozes pacientu un invalīdu asociācija (LOPIA) un Latvijas Astmas un alerģijas biedrība pirmo reizi Latvijā aktualizēs divu nopietnu slimību - osteoporozes un astmas - saistību, veicot bezmaksas kaulu blīvuma mērījumus akcijas „Osteoporoze un astma" ietvaros.

Akcija notiks - 2., 9., 12. un 30. aprīlī.

Pieteikties uz bezmaksas kaulu blīvuma mērījumu ar PIXI jeb perifēro mērījumu (plaukstas pamatnes locītavai) tiek aicināti cilvēki, kuri astmas ārstēšanai ilgstoši lieto glikokortikosteroīdus (GKS), kā arī kundzes vecumā pēc 50 gadiem.

Astma ir viena no slimībām, kuras ārstēšanā tiek izmantoti glikokortikosteroīdi. GKS terapiju izmanto arī, lai cīnītos ar reimatoīdo artrītu, elpošanas orgānu, dermatoloģiskām, nieru un asinsrades slimībām. Ilgstoša GKS terapija nereti veicina osteoporozes veidošanos. Ir pierādīts, ka 30-50% gadījumu, kad tiek lietota GKS terapija, konstatē kaulu masas zudumu, un līdz 50% gadījumu tiek konstatēti osteoporozes izraisīti kaulu lūzumi.

Pieteikties uz kaulu blīvuma mērījumiem var, zvanot uz Latvijas Osteoporozes pacientu un invalīdu asociācijas bezmaksas tālruni 80 00 00 18.

Akcijas norises laiks:

  • 2. un 30. aprīlis no 10.00 līdz 15.00;
  • 9. aprīlis no 14.00 līdz 17.00;
  • 12. aprīlis no 14.00 līdz 19.00.

Mērījumi tiks veikti medicīnas centra Eimores telpās. Adrese: Rīga, Blaumaņa iela 11/13.

Visiem, kuri veiks kaulu blīvuma mērījumu, uz vietas būs iespējams nosvērties un noskaidrot precīzu auguma garumu, jo šie rādītāji ir nepieciešami, lai kaulu blīvuma mērījumu rezultāti būtu pēc iespējas precīzāki.

Paralēli kaulu blīvuma mērījumiem klātesošajiem būs iespēja piedalīties nelielās grupu konsultācijās-nodarbībās pie fizioterapeita, kurš sniegs padomus par osteoporozes profilaksi un ārstēšanas procesā nepieciešamajiem vingrojumiem un citiem jautājumiem.