Ģimenes ārstu konsultatīvais tālr. 66016001
Senioriem.lv

 

Rīgā notiek 3.Baltijas osteoporozes kongress

Rīgas Latviešu biedrības namā 3.un 4.septembrī notiek 3.Baltijas osteoporozes kongress. Kongresā piedalās ap 500 dalībnieku - Baltijas valstu profesionālo osteoporozes asociāciju pārstāvji, kā arī dažādu specialitāšu ārsti, radioloģijas asistenti.

Latvijā osteoporozes kongress notiks pirmo reizi, turklāt Baltijas osteoporozes kongresu vēsturē šis ir pirmais kongress ar tik lielu dalībnieku skaitu.

Kongresa programmā iekļauti Baltijas valstu osteoporozes asociāciju prezidentu ziņojumi par situāciju osteoporozes slimnieku aprūpē un ārstēšanā, problēmām un risinājumiem katrā valstī. Liela uzmanība kongresa programmā veltīta aspektiem, kas skar vairāku specialitāšu ārstus, piemēram, runātāji pievērsīsies osteoporozes pacientu rehabilitācijai, osteoporozes jautājumiem nefroloģijā, gerontoloģijā, osteoporozes īpatnībām menopauzē, osteoporozei vīriešiem, kā arī reimatoloģijā un endokrinoloģijā.

Kongresā ar vairākām lekcijām uzstāsies profesors Uģis Gruntmanis no ASV.

Kongresu rīko Latvijas Osteoporozes un kaulu metabolo slimību asociācija kopā ar Igaunijas Osteoporozes biedrību un Lietuvas Osteoporozes fondu.

Latvijas Osteoporozes un kaulu metabolo slimību asociācija ir dibināta 2001.gadā, un tā apvieno dažādu specialitāšu ārstus, kuri specializējušies osteoporozes diagnostikā un ārstēšanā. Asociācijas galvenais uzdevums ir ārstu izglītošana.